Pałac Mortęgi Hotel & SPA, Lubawa
Pałac Mortęgi Hotel & SPA, Lubawa
Tło bannera

Oferta

05 grudnia
06 grudnia

Art Riggs

To Certyfikowany Zaawansowany Rolfer i światowej sławy instruktor w sferze masażu. Niekwestionowany specjalista w swojej dziedzinie, autor wielu książek i publikacji. Studiował na Uniwersytecie Drake w Des Moines na kierunku psychologia. Następnie kontynuował naukę na kierunku English and Education. W 1979 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Kalifornijskim Berkeley na kierunku Fizjologia Wysiłku.

Masaż Tkanek Głębokich (MTG)

Jest to świadoma, manualna praca z układem mięśniowo-powięziowym.

Śmiało można powiedzieć, że jest to najskuteczniejsza z form masażu leczniczego, która ma za zadanie poprawę funkcji tkanek miękkich, zwiększenie ich ruchomości oraz skuteczne rozwiązywanie problemów i zaburzeń w układzie ruchu. MTG jest zbiorem różnych metod i manualnych form pracy z ciałem,  które sprawiają ,że koncepcja ta jest uniwersalna i może być modyfikowana na potrzeby indywidualnego problemu, czy zaburzenia w ciele pacjenta.

Pomimo swojej nazwy nie jest masażem "twardym",  związanym tylko z tkankami położonymi głęboko. Czynnikiem wyróżniającym  MTG na tle innych, jest precyzja w doborze terapii i praca na konkretnych mięśniach, powięzi lub taśmach mięśniowo-powięziowych. Dzięki wielu technikom MTG, można pracować zarówno na tkankach położonych bardziej powierzchownie lub głęboko, a sam zabieg jest bezbolesny. To terapeuta skutecznie dobiera cel i koncentruje się na znalezieniu źródła dolegliwości oraz na pracy z problematycznym obszarem. Mtg może również mieć formę profilaktyczno /relaksacyjną poprzez dobranie odpowiednich technik mięśniowo powieziowych w obrębie całego ciała.

Sesja składa się z wywiadu, badania i masażu głębokiego

Sesja 50 minut 250 zł

90 minut 290 zł

 

Masaż głęboki z terapią punktów spustowych 

Ten zabieg to połączenie dwóch rodzajów terapii w celu poprawy efektywności przy likwidowaniu dolegliwości bólowych narządu ruchu. Punkty i strefy poddane terapii są wcześniej odpowiednio „zmiękczone”, rozciągnięte i rozmasowane technikami masażu głębokiego, co podnosi komfort podczas zabiegu. Obydwa rodzaje terapii doskonale się ze sobą komponują i wzajemnie uzupełniają. Podczas tego zabiegu terapia punktów spustowych jest wykonywana manualnie. Zabieg uzupełniony jest technikami rozciągającymi najbardziej przykurczonych partii mięśniowych. Zabieg poprzedzony jest wywiadem i badaniem. Zabieg ma mniej odprężający charakter ze względu na pracę z bolesnymi punktami spustowymi. Jest odpowiedni dla klientów w stanie ostrym , podostrym, przewlekłym, jak i w profilaktyce. Może być wykonywany u osób w każdym wieku, również po urazach i unieruchomieniach.

Sesja Mtg 55 minut

 

Terapia głowy, twarzy i szyi 

Wyjątkowo odprężający i wysoce skuteczny zabieg w niwelowaniu napięć i dolegliwości odcinka szyjnego, połączenia głowowo- szyjnego, narządu żucia i twarzoczaszki, będącymi najczulszymi odbiorcami stresu w całym układzie ruchu. Podczas zabiegu terapeuta oddziałuje na te rejony ciała, poprawiając ich ruchomość, elastyczność, łagodząc ból oraz objawy towarzyszące przeciążeniom związanym z wyżej wymienionymi strukturami.

Zabieg jest szczególnie dedykowany klientom, którzy cierpią na dolegliwości związane z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, napięciowymi bólami głowy, narządem żucia (bruksizm, bóle twarzy, ograniczenia ruchomości i bóle stawów skroniowo żuchwowych). Zabieg jest dostępny w wersji z autoterapią, czyli nauką specjalnych technik i ćwiczeń mających na celu samodzielne łagodzenie dolegliwości i podtrzymywanie efektów po zabiegu.

Sesja terapeutyczna 50 minut

 

Dr. Andrzej Rakowski

Twórca oryginalnego, polskiego systemu Terapii Manualnej Rakowskiego, wcześniej znanego jako Terapia Manualna Holistyczna. Był nauczycielem wielu pokoleń polskich fizjoterapeutów a także lekarzy różnych specjalności, którzy kształcili się w Centrum Terapii Manualnej podczas kursów, konferencji, sesji naukowych.

Terapia manualna Holistyczna

dr. Andrzeja Rakowskiego/ Terapia Manualna Rakowskiego to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu.

TMH w swojej koncepcji widzi człowieka całościowo i traktuje nierozdzielnie psychogenność i fizyczność. Zatem w terapii uwzględnia wpływ stresu na ciało i odwrotnie.

W zabiegach stosuje się bezpieczne i niezwykle skuteczne techniki ręczne (potocznie zwane "nastawianiem" kręgosłupa) oraz odruchowe (w tym igłoterapię). Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, więzadła, ścięgna), za ich pośrednictwem na układ nerwowy. Równolegle prowadzi się edukację w zakresie roli stresu. Tę część nazwano terapią edukacyjną. Stosowana łącznie i indywidualnie z technikami manualnymi daje doskonałe efekty terapeutyczne. Leczymy chorego człowieka, CAŁEGO CZŁOWIEKA, a nie bolący fragment ciała.

Sesja terapeutyczna 90 minut 350 zł

wywiad, badanie,terapia manualna z igloterapia, autoterapia czyli nauka samodzielnego radzenia sobie z bólem.

 

Masaż gorącymi kamieniami

Jest to jeden z najefektywniejszych zabiegów o działaniu relaksacyjnym. Głęboko rozgrzewający, niesamowicie przyjemny, holistyczny, znany był już w starożytności na  dalekim wschodzie, wśród rdzennych mieszkańców Ameryki oraz na Hawajach. W tym celu wykorzystuje się kamienie bazaltowe o różniej wielkości , którymi wykonuje się masaż ,następnie pozostawia się je na ciele co powoduje głębokie rozgrzanie i wprowadza w błogi stan relaksu. Masaż kamieniami przeplatany jest z płynnym relaksacyjnym, lub głębokim masażem ręcznym co podnosi jego skuteczność i doskonale go uzupełnia. Uspokaja, ma działanie przeciwbólowe i rozluźniające nadmiernie napięte mięśnie, poprawia ukrwienie, wprowadza ciało i umysł w stan głębokiego relaksu. Zalecany jest osobom narażonym na nadmierny wysiłek fizyczny i umysłowy, także z bólami mięśniowo stawowymi ,ale przede wszystkim jest idealny dla klientów , którzy potrzebują prawdziwego odprężenia dla ciała i umysłu. 

Sesja 55 minut 

Sesja 85 minut

Dr. Radosław Składowski

Od 2000 roku zajmuję się profesjonalnie medycyną manualną. Od 2006 do metod medycyny manualnej dołączył metodę klawiterapii oraz jej pochodne. Podstawową zasadą jego terapii jest wycofywanie chorób narządu ruchu poprzez naprawę funkcji, których utrata lub zaburzenie doprowadziły do tychże chorób.

PINOPRESURA 

Pinopresura to innowacyjna metoda stworzona przez dr Radosława Składowskiego. Łączy zdobycze akupunktury, akupresury i refleksoterapii, nauki o powięziach, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym oraz o polu morfogenetycznym.

Jest nieinwazyjną metodą rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej. Zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje potencjały własne nerwów, wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe. Działa odtruwająco i odkwaszająco. Poprzez odruchowe mechanizmy i procesy neurofizjologiczne zgodnie z planem natury reguluje organizm człowieka.

Wywiad, Badanie, odreagowanie głowy i kręgosłupa oraz wybranych miejsc dysfunkcji i bólu precyzyjne opracowanie punktów w układzie mięśniowo powieziowym poprzez techniki tzw zwarć.

50 minut 240 zł

 

TERAPIA FALĄ UDERZENIOWĄ 

SKUTECZNA TERAPIA BÓLU

Terapia falą uderzeniową BTL SWT jest nieinwazyjnym, nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym. Ma swoje zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej.Aplikacje są stosowane w leczeniu przewlekłych schorzeń mięśni, ścięgien i więzadeł oraz w bólach kręgosłupa.

Najczęstsze wskazania to:

-zespół bolesnego barku, ????

- zespół cieśni nadgarstka ✋????️⌨️

-zapalenie nadkłykcia bocznego/przyśrodkowego????️ kości ramiennej( łokieć tenisisty/golfisty)????

- ból więzadła rzepki "kolano skoczka" ????

-ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa

-ból ścięgna Achillesa ????

-ostroga piętowa/zapalenie rozcięgna podeszwowego????

-punkty spustowe.

-przewlekłe bóle wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych oraz kości.????

 

Pojedynczy zabieg z badaniem i wywiadem 30 min/ 200zl

Dodatkowa okolica 100zl

 

D.O. Stephen Typaldos

Był amerykańskim lekarzem, który był twórcą Fascial Distortion Model, anatomicznego i fizjologicznego modelu medycyny.

FDM - Fascial Distortion Model

Model odkształceń układu powięziowego, został opracowany w latach 90. przez amerykańskiego lekarza Stephena Typaldosa DO. Model zakłada, że w wyniku traumatyzacji tkanki dochodzi do odkształcenia układu powięziowego i wiążących się z tym dolegliwości fizycznych i ograniczeń funkcjonalnych. Pacjenci najczęściej interpretują je jako ból oraz ograniczenie zakresu ruchu. Model zakłada, że proces gojenia tkankowego, bez uprzedniego usunięcia bolesnych dystorsji, jest zaburzony. Jak wiemy, ciało goi się najlepiej w ruchu i obciążeniu. O takim środowisku nie możemy mówić, gdy ból limituje nie tylko zakresy ruchu, ale również pracę układu limfatycznego, siłę i tonus mięśniowy, co w rezultacie prowadzi do adhezji i patologicznych zrostów tkankowych. Jeżeli za pomocą ściśle określonych technik manualnych skorygujemy odkształcenia, wówczas możemy zaobserwować niemal natychmiastową poprawę dolegliwości bólowych, zwiększenie zakresów, płynności i dynamiki ruchu, poprawę czucia głębokiego, a często również normalizację odruchów miotatycznych, tonusu i siły mięśniowej.

Techniki manualne o najwyższej skuteczności terapeutycznej, stosowane przez terapeutów FDM, często do złudzenia przypominają gesty wykonywane przez pacjentów w trakcie prowadzonego wywiadu (wskazywanie linii, punktów etc.), dzięki czemu działanie terapeutyczne staje się logiczne, mierzalne i zrozumiałe nie tylko dla terapeuty, ale również dla pacjenta.

Tlenoterapia

Tlen jest nam niezbędny do życia. W normalnych warunkach i przy zdrowym organizmie jego zawartość w zwykłym powietrzu to ok. 21%, co w zupełności wystarczy do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jednak pojawia się niewydolność oddechowa, konieczne staje się dostarczenie większych dawek tlenu, aby utrzymać odpowiedni poziom stężenie tlenu we krwi. Tlenoterapia to metoda leczenia polega na zwiększeniu stężenia tlenu we wdychanym powietrzu wdychanym przez pacjenta do płuc. Dzięki temu tlen dociera do większej liczby pęcherzyków płucnych i możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie prawidłowego poziomu saturacji krwi.

Sesja 25minut 99zł

 

Terapia INDIBA ®

Jest to unikalna terapia, której celem jest doprowadzenie do tkanek i komórek termicznego oraz nietermicznego prądu – wszystko za pomocą specjalnie opracowanych elektrod. Działanie technologii Indiba ® w połączeniu z terapią manualną prowokuje organizm do odbudowy na poziomie komórkowym. Zniszczone, zdegenerowane komórki zastąpione zostają nowymi, zdrowymi. Efektem jest zdecydowanie szybsza regeneracja tkanek, a więc ich odbudowa. To z kolei wpływa na redukcję bólu i wydatne zmniejszenie stanu zapalnego.

Zabieg 30 minut 299zł

Newsletter

Zapisz się do newslettera, otrzymuj informacje o promocjach i bądź na bieżąco!

mobile nav bg
Zobacz na mapie

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Pałac Mortęgi Sp.z o.o., Mortęgi 3, 14-260, Lubawa Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane