PAŁACOWE SPA MAGDALENY

specjalizuje się również w terapiach prozdrowotnych. Doświadczona kadra to klucz do sukcesu w walce z wieloma dolegliwościami, w których możemy Tobie pomóc. Oferujemy profesjonalną rehabilitację przewlekłych schorzeń oraz dysfunkcji.


masaż

1. Masaż klasyczny całego ciała

50min/230zł

Masaż klasyczny zwany też szwedzkim polega na oddziaływaniu na zewnętrzne warstwy mięśni oraz tkanki miękkie. Zadaniem tego masażu jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi i usuwanie toksyn z mięśni oraz poprawienie ich elastyczności. Zależnie od siły nacisku rozmaite techniki stosowane pojedynczo lub łącznie wywierają dobroczynny efekt na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ limfatyczny oraz układ nerwowy.

klasyczny masażpleców

2. Masaż klasyczny pleców

25min/130zł

Jest to najbardziej popularny masaż dla spiętych pleców, bolącej szyi i ramion. Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowany również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację poszczególnych odcinków kręgosłupa. Masaż przeznaczony dla osób żyjących długotrwale w ciągłym pośpiechu, przemęczonych pracą, zdenerwowanych i zestresowanych oraz tych, którym napięcie dnia codziennego kumuluje się w mięśniach pleców.

masażizometryczny

3. Masaż izometrycnzy

25min/210zł

Masaż izometryczny jest formą klasycznego masażu rehabilitacyjnego polegającego na manualnej stymulacji mięśni. Zalecany jest najczęściej w rehabilitacji pourazowej i pochorobowej, w szczególności w stanach niedowładu lub zaniku mięśni. Stosuje się go również w intensywnych kuracjach odchudzających i antycellulitowych. Masaż izometryczny jest zabiegiem bardzo intensywnym i jednocześnie wysoce efektywnym. Pierwszym efektem zabiegu jest zmniejszenie się obwodu masowanej części ciała, na skutek redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem końcowym zaś, spalenie tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie się masy mięśniowej

masażcentryfugalny

4. Masaż centryfugalny

20min/190zł

Masaż centryfugalny (dostawowy) jest zabiegiem leczniczym, który stosuje się w przypadku schorzeń ortopedycznych, a także reumatycznych dotyczących struktur okołostawowych takich jak torebka stawowa, więzadła, ścięgna, mięśnie. Można go stosować również po urazach stawowych, na przykład skręceniach, stłuczeniach czy zwichnięciach. Lecznicze działanie związane jest z wywołaniem wzrostu temperatury tkanek oraz wzrostem przekrwienia. Dzięki temu można uzyskać następujące efekty: przyspieszenie gojenia się tkanek, pobudzenie przemiany materii, wzrost wytwarzanej mazi stawowej oraz rozluźnienie tkanek okalających staw. Te czynniki zmniejszają ból oraz powodują szybsze ustąpienie stanu zapalnego, a co za tym idzie zmniejszenie obrzęku stawu.

masażshantala

5. Masaż Shantala

25min/70zł

Dedykowany niemowlętom i dzieciom do 2 roku życia. Dzięki systematyczności wykonywania takich działań niemowlęta oraz dzieci nie mają problemów z regulacją swojego trybu dnia i snu. Poprawia się u nich jakość procesów trawienia. Co ważne, dzieci są uspokojone i wyciszone. Wykonując wspomniany masaż swojemu dziecku, można podnieść odporność jego organizmu, jak i odpowiednio stymulować rozwój układu hormonalnego. Masaż ten może również z sukcesem wspomóc rozwój fizyczny jak i emocjonalny dziecka.

kinesiotaping

6. Kinesiotaping

od 40zł

Aplikowanie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę plastrów Kinesio Taping na skórę pacjenta pomaga zniwelować problemy w obrębie narządu ruchu, np. ograniczenia (spowolnienie) przepływu krwi i limfy w warstwie podskórnej. Właściwie założony plaster Kinesio powoduje uniesienie i pofałdowanie naskórka wraz z warstwą brodawkową skóry właściwej, co powoduje poprawę przepływu krwi w obrębie sieci naczyń głębokich skóry oraz zwielokrotnia transport chłonki. Na wskutek aplikacji plastra powstają korzystniejsze warunki do regeneracji w obrębie miejsc zmienionych procesem chorobowym. W efekcie końcowym normalizuje się napięcie mięśniowe, powięziowe, poprawia się przepływu krwi i limfy, co w konsekwencji daje zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz poprawę motoryki. Pacjenci bardzo dobrze tolerują plastrowanie, a efekty pojawiają się szybko, dzięki czemu kinezyterapia może jest bardziej efektywna.


POZOSTAŁE ZABIEGI