Marcin Meller
Apetyt na Gruzję


29 sierpnia 19:00
Winiarnia Pałacu Mortęgi

29 sierpnia o godzinie 19.00 w Winiarni Pałacu Mortęgi odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Naszym gościem będzie historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny Marcin Meller. Opowie o swojej fascynacji Gruzją: jej historią, zabytkami, kulturą. Ale przede wszystkim o spotkaniach z mieszkańcami tego niezwykłego kraju. Ponieważ najbardziej zbliża wspólne spożywanie posiłków, to gawędy o biesiadowaniu, gotowaniu, jedzeniu i piciu stanowią istotną część książki Marcina Mellera i Anny Dziewit-Meller „Gaumardżos! Opowieści o Gruzji”.

Gaumardżos to niezastąpione słowo przy wznoszeniu toastów w czasie supry – tradycyjnej gruzińskiej biesiady, gdzie wino pije się z krowich czy baranich rogów. Oznacza coś więcej niż zdawkowe „na zdrowie” to dumny okrzyk „za zwycięstwo”. Gruzini to niedościgli mistrzowie toastów, w ich wykonaniu są to wielowątkowe oracje na cześć gości i gospodarzy, w których należy wykazać się dużym talentem aktorskim, mądrością życiową i subtelnym humorem.

Obok wyśmienitego gruzińskiego wina na stole zwykle pojawiają się regionalne przysmaki: chaczapuri, chinkali, lobio, pkhali, badridżani, szkmeruli.

W czasie spotkania zapraszamy na degustację win gruzińskich oraz potraw specjalnie przygotowanych przez szefa kuchni Marcina Zakrzewskiego na to spotkanie.

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mellerem i jego książką!

ZAPRASZAMY DO GRUZJI!

KOSZT BILETU: 120 ZŁ

Kup bilet online na TicketMaster
Kup bilet online na KupBilecik

Marcin_Meller.jpg

Fotorelacja z wydarzenia

Rezerwacja:

Pałac Mortęgi Hotel & SPA****, Mortęgi 3, 14-260 Lubawa

tel. +48 89 644 94 60, e-mail: recepcja@palacmortegi.pl
www.palacmortegi.pl